Csík János (hegedű)
Majorosi Marianna (ének)
Barcza Zsolt (cimbalom)
Bartók József (bőgő)
Kunos Tamás (brácsa)
Makó Péter (fúvós)
Szabó Attila (hegedű)
A hagyományos magyar népzene közkedvelt interpretálója a Csík Zenekar, mely hazánkban és külföldön egyaránt nagy népszerűségnek örvend.
A Csík Zenekar 1988-ban alakult Kecskeméten. Repertoárjukon elsősorban magyarországi és erdélyi népdalok valamint táncmuzsikák hallhatók. A zenekar alapítója és vezetője Csík János, aki gyermekkorában édesapja tanácsára kezdett hegedülni. 2002-ben egy súlyos baleset következtében kis híján abba kellett hagynia a muzsikálást. Majorosi Marianna az együttes énekesnője pályafutását táncosként kezdte. 9 évesen kezdett táncot tanulni szülővárosában Békéscsabán, majd 1990-ben a Magyar Állami Népi Együttes tagja lett. Hamarosan énekelni is kezdett, és 1994-ben lett a Csík Zenekar tagja, miközben a Népi Együttesben is betöltött énekesi feladatokat. 2004-ben Jól gondold meg kislány! címmel jelent meg első önálló lemeze, melyen a Csík Zenekar mellett a Bekecs együttes is közreműködött. Kunos Tamás brácsás, a zenekar alapító tagja, aki egy évtizednyi szünet után 2001 óta játszik ismét a zenekarban. Barcza Zsolt 13 évesen kezdett zongorázni, majd a gimnáziumi évek alatt kezdett megismerkedni a népzenével. Bartók József a Fix-Stimm zenekar alapító tagja valamint a Budapest Táncegyüttes bőgőse. Makó Péter 11 évesen kezdett klarinétozni, ma már tárogató-n, szaxofonon, dudán és különböző méretű furulyákon is játszik. 1999 óta a Budapest Táncegyüttes-ben is muzsikál. Szabó Attila 6 évesen kezdett hegedülni, később autodidakta módon gitározni is megtanult. Főiskolai tanulmányai során ismerkedett meg a magyar népzenével. 1988-tól 2002-ig tagja volt az egri Gajdos Zenekar-nak. A Csík Zenekar-hoz 1996-ban csatlakozott, 2002 óta kizárólag ebben a népzenei együttesben játszik.
A zenekar 1991-ben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet, egy évvel később pedig a Kiváló Művészeti Együttes díjat. 2000-ben a Sydney Nyári Olimpiai Játékokat kísérő kulturális rendezvényeken más neves művészek mellett a Csík Zenekar is képviselte hazánkat és kultúránkat.
A 2005-ben készült Senki nem ért semmit című lemezükön az autentikus magyar népzene mellett a blues és az alternatív rock elemei is helyet kaptak. Az album a közönség és a szakma elismerését is kivívta, hiszen aranylemez lett, és 2007-ben elnyerte az év hazai világzenei albumának járó Fonogram díjat.
Következő lemezük, az Ez a vonat ha elindult, hadd menjen… szintén rendkívül népszerű, ugyancsak aranylemez lett. A korong különlegessége, hogy a Quimby zenekar nagysikerű Most múlik pontosan című dalának feldolgozása is megtalálható rajta s az egyik dalt Lovasi András énekli.
A Csík Zenekar az elmúlt évtizedekben a népzene, a jazz és blues olyan kiváló és népszerű képviselőivel dolgozott együtt, mint Dresch Mihály, Szokolay „Dongó” Balázs, Ferenczi György, Seres Vilmos illetve Lovasi András. Csík János, zenekara és a Rackajam közreműködésével készített saját albumot Karácsonynak éjszakáján címmel 2008-ban.
A Csík Zenekar több mint két évtizede népszerűsíti a magyar népzenét a világ különböző pontjain táncházakban, fesztiválokon.
Diszkográfia Boldog szomorú dal (1993)
Tiszta szívvel (1998)
A kor falára (2001)
Be sok eső, be sok sár (2004)
Jól gondold meg kislány! (2004) – Majorosi Marianna szólóalbuma
Senki nem ért semmit (2005)
Ez a vonat ha elindult, hadd menjen… (2008)
Karácsonynak éjszakáján (2008) – Csík János szólóalbuma
SzívestÖRÖMest - Óévbúcsúztató koncert 2009 (2010)
Lélekképek (2011)