Az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet három, száz éve született nagyformátumú művésznek állít emléket, akik a magyar színházi közelmúlt emblematikus figurái voltak, életművük izgalmas keresztmetszetét adja koruk hazai társadalmi, kulturális viszonyainak.
Tolnay Klári, Lukács Margit és Mészáros Ági a magyar színház- és filmművészet kimagasló és tündöklő csillagai. Milyen volt színésznek lenni? Asszonynak lenni? Asszonynak lenni? Szeretni és szeretve lenni? A pálya iránti rajongás közben önmagukhoz hűnek maradni a viharvert, zaklatott és sokszor reményvesztett XX. század történelmi díszletei között? Erről vall nekünk a három felejthetetlen díva, akik az örök asszonyiság különböző archetípusainak emlékezetes alakjai. Életútjuk bemutatásakor egyszerre szeretnénk láttatni a művészi, női sorsot és azt a hatást, amit a korszak gyakorolt rájuk. Három pályakép tárul föl a látogatók előtt kicsit másképp, mint egy hagyományos kiállításon: a színésznők vallomásaiból merítünk, ők maguk mesélnek majd nekünk emlékeikről, szerepeikről, férfiakról, szerelmekről, pályáról és pályatársakról.
(A kiállítás az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet hozzájárulásával kerül bemutatásra.)
Megnyitó: augusztus 30., szombat 18.30
A kiállítást megnyitja: dr. Tasnádi Csaba igazgató-főrendező
A képanyag minden nap egyre fogyatkozó, ugyanis a képek egy részét napról napra felváltják azok a rajzok, amelyeket a VIDOR-on már jól ismert nagyszerű karikaturisták készítenek a fesztivál ideje alatt.
Az idén részt vevő karikaturisták:
MARABU,
Rák Béla
Fejérvári Zsolt,
Békési Joe
Tónió,
Zsoldos Péter